2018-05-26     Eweliny, Jana, Pawła    

Uczniowie ZS w Piotrkowicach Małych aktywni na „Dniach Wierzby Głowiastej”


„Dni Wierzby Głowiastej” od wielu lat stały się wydarzeniem edukacyjno-przyrodniczym wpisanym w kalendarz lokalnych spotkań, których ideą jest ochrona naszego najbliższego środowiska. Ważny w realizacji tego przedsięwzięcia jest udział uczniów szkół powiatu proszowickiego, którzy mają szansę zaprezentować swoje talenty i umiejętności oraz korzystają z okazji nauczenia się czegoś wartościowego. Zespół Szkół w Piotrkowicach Małych stara się współkreować to wydarzenie, angażując się w jego przebieg w rozmaity sposób. Podczas piątkowej imprezy (10 marca 2017 r.) w Szkole Podstawowej w Ostrowie uczniowie ZS częstowali zaproszonych gości upieczonymi przez siebie ciasteczkami. Paulina Grzęba, Katarzyna Grygiel i Sylwia Machnik doskonale poradziły sobie z tym zadaniem, dodając do każdej „koperty z jabłuszkiem” uroczy uśmiech. Piotr Gawron i Kacper Kupiec, pod kierunkiem pani Pauliny Nieckuli-Kopeć i pani Iwony PiotUczniowie ZS w Piotrkowicach Małych aktywni na „Dniach Wierzby Głowiastej”

„Dni Wierzby Głowiastej” od wielu lat stały się wydarzeniem edukacyjno-przyrodniczym wpisanym w kalendarz lokalnych spotkań, których ideą jest ochrona naszego najbliższego środowiska. Ważny w realizacji tego przedsięwzięcia jest udział uczniów szkół powiatu proszowickiego, którzy mają szansę zaprezentować swoje talenty i umiejętności oraz korzystają z okazji nauczenia się czegoś wartościowego. Zespół Szkół w Piotrkowicach Małych stara się współkreować to wydarzenie, angażując się w jego przebieg w rozmaity sposób. Podczas piątkowej imprezy (10 marca 2017 r.) w Szkole Podstawowej w Ostrowie uczniowie ZS częstowali zaproszonych gości upieczonymi przez siebie ciasteczkami. Paulina Grzęba, Katarzyna Grygiel i Sylwia Machnik doskonale poradziły sobie z tym zadaniem, dodając do każdej „koperty z jabłuszkiem” uroczy uśmiech. Piotr Gawron i Kacper Kupiec, pod kierunkiem pani Pauliny Nieckuli-Kopeć i pani Iwony Piotrowskiej, przygotowali spektakl kabaretowy tematycznie związany z ochroną środowiska. Swoje umiejętności wokalne i muzyczne zaprezentowali Natalia Nowak i Maciej Fedorczyk. Wiersz „Wierzba” napisany przez pana Zdzisława Kulisia zyskał nową interpretację w wykonaniu Dominiki Nawrot, Klaudii Sowińskiej oraz Weroniki Urbanik. Uznanie publiczności zyskały tańczące w rytm energetycznej muzyki dziewczęta: Patrycja Luty, Aleksandra Fryt, Aleksandra Stolarska, Mariola Gudowska, Justyna Mnich, Natalia Nowak, Klaudia Mucharska, Paulina Sroga, Aleksandra Szopa – opiekun i autor choreografii pani Joanna Szaporów. Żywiołowy, pełen ekspresji taniec, zdecydowanie ożywił spotkanie, wprowadzając lekki i radosny nastrój. Członkowie „Klubu Miłośników Przyrody”, nad którym opiekę sprawuje pani Ewa Gołąb,  przeprowadzili konkurs tematyczny wśród zgromadzonej młodzieży. Ponadto znalazły się osoby, które uczestniczyły w konkursach zorganizowanych przez gospodarzy spotkania i gratulacje należą się tutaj Adrianowi Siarze, który w konkursie plastycznym pt. „Wierzby w dolinie rzeki Szreniawy” zajął pierwsze miejsce oraz Paulinie Luty – III miejsce.
Postawa młodzieży, która staje się świadomym zagrożeń dla przyrody lokalnym społeczeństwem, napawa optymizmem. Młodzi ludzie rozumieją bowiem fakt, iż wszelkie zaniechanie działań człowieka, które powinny wspierać otaczający nas krajobraz, skutkować będzie destrukcją walorów przyrodniczych okolicy, zubożeniem flory i fauny.
----------------------
A.Wypych-Znaj

 
 
Odwiedzin :