2018-05-26     Eweliny, Jana, Pawła    

Spartanie z Zespołu Szkół


     W sobotę 8 kwietnia 2017 r. odbyła się na krakowskich Błoniach inauguracyjna impreza Reebok Spartan Race. Wzięło w niej udział około 2700 uczestników, gotowych zmierzyć się z wymagającymi znakomitej sprawności fizycznej przeszkodami na trasie biegu kilku kilometrów. Wśród uczestników znaleźli się nauczyciele Zespołu Szkół: Łukasz Szaporów, Konrad Szreniawski oraz uczniowie: Natalia Nowak, Mateusz Całek, Dariusz Kowalik i Jakub Kubata.

    Udział naszych uczestników w tym najbardziej znanym biegu z przeszkodami na świecie poprzedzony był  wielogodzinnymi treningami. Natalia i chłopcy  na szkolnej siłowni ćwiczyli niemal każdego dnia pod opieką trenera personalnego Łukasza Szaporowa.  Ponadto wspólne biegi przełajowe pozwoliły wypracować kondycję na takim poziomie, że uczniowie rozpoczynający swoją  przygodę z masowymi imprezami sportowymi, poradzili sobie wspaniale z linami, oponami, drutami kolczastymi, siatkami, błotem i wodą.  Wiele  przygotowanych przeszkód stanowiło prawdziwe wyzwanie, konieczność podjęcia szybkiej decyzji w kwestii strategii wykonania zadania. To była walka nie tylko ze zmęczeniem, ale także z własnymi słabościami, np. w sytuacji, gdzie pokonanie rzeki Rudawy wiązało się z utratą gruntu pod nogami.

    Atmosfera tego wydarzenia sportowego była niezwykła. Najpierw zbiorowa rozgrzewka przed estradą, z której rozlegała się głośna, energiczna muzyka, komendy prowadzącego i gromkie, zagrzewające do walki okrzyki spartańskich wojowników. Potem imponujący start w kłębach dymu, długa, wyczerpująca trasa i w końcu meta, przed którą należało przeskoczyć żarzące się kawałki drewna. Jako pierwszy spośród naszych zawodników pojawił się Łukasz Szaporów, następnie Konrad Szreniawski, a potem filigranowa i tylko pozornie delikatna kobietka—Natalia. Bardzo dobre czasy osiągnęli także Mateusz, Dariusz  I Jakub, a także Angelika Dynur (absolwentka ZS), która przyłączyła się do naszej drużyny. Spartanie mieli mokre ubrania, pokryte błotem, ale uśmiechnięte twarze, świadczące o wielkiej satysfakcji i medale wręczane po przekroczeniu mety.

   Tegoroczny  sezon cyklu spartańskich biegów na różnych dystansach zaplanowano w  dziesięciu miastach w Polsce. Warto podjąć wyzwanie i dostarczyć sobie ekstremalnych wrażeń.

------------

Angelika Wypych-Znaj 

Odwiedzin :