2018-07-21     Danieli, Wawrzyńca, Wiktora    

Konferencja - "VADEMEKUM SKUTECZNEJ PROFILAKTYKI PROBLEMÓW MŁODZIEŻY"


W dniu dzisiejszym w naszej szkle odbyła się konferencja dotycząca uzależnień w śród młodzieży - "VADEMEKUM SKUTECZNEJ PROFILAKTYKI PROBLEMÓW MŁODZIEŻY".

Konferencję prowadziła Pani Gabriela Mazurek - pedagog szkolny i Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów Szkoły Rolniczej w Piotrkowicach Małych.
Konferencę otwarła Pani Aneta Dziedic - Dyrektor Zespołu Szkoł w Piotrkowicach Małych oraz Członek Zarządu Powiatu Proszowickiego - Jacek Tomasik.

Konferencja skierowana była do młodzieży naszej szkoły i obejmowała szeroki zakres tematów związanych z uzależnieniami. W trakcie spotkania specjaliści w tym zakresie przedstawiali problemy uzależnień wśród młodzieży, sposoby ich diagnozowania oraz działania profilaktyczne.
Mieliśmy możliwość wysłuchania następujących prelekcji:
- Hazard „Pułapka wolności”.
– Pomoc rodzinie uzależnionej.
- Wiek adolescencji, blaski i cienie wchodzenia w dorosłość.
– Hejt w sieci – przemoc  rówieśnicza, konsekwencje prawne.

Swoje wystąpienie na temat dopalaczy przedstawiła mam  Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Proszowicach - Pani Katarzyna Bandoła.

W trakcie konferencji nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu organizaowanego przez Wójta Gminy Koniusza i Powiatową Stacię Sanitarno – Epidemiologicznej w Proszowicach
na krótki spot reklamowy na temat uzależnienia paleniem papierosów. Pierwszą nagrodę otrzymała gupa 4 uczniów z klasy II Technikum "A", pod opieka Pani Angeliki Wypych- Znaj.

Równicześnie z konferencją trwało szkolenie Liderów Profilaktyki w Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych.

Konferencję zakończyło wystąpienie Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów Szkoły Rolniczej w Piotrkowicach Małych.

Odwiedzin :