2018-12-11     Biny, Damazego, Waldemara    

DZIEŃ NAUCZYCIELA


     W poniedziałek 16 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej czyli Dzień Nauczyciela. Po pierwszej lekcji uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby uczcić rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

      Naszymi gośćmi w tym dniu byli: Józef Gawron, I Wicewojewoda Małopolski oraz Członek Zarządu Powiatu Proszowickiego –  Jacek Tomasik.

      Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego przyszła pora na część oficjalną. Były przemowy, podziękowania i życzenia od gości, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego. Były również nagrody. Nagrodę Starosty Powiatu Proszowickiego Pana Grzegorza Pióro otrzymali nauczyciele: Pani Joanna Pabiańczyk i Pan Grzegorz Fundament. Natomiast nagrody Dyrektora Zespołu Pani Anety Dziedzic otrzymali: Pani Paulina Nieckula-Kopeć, Pani Joanna Szaporów i Pan Marek Styczeń.
      Wszyscy natomiast zostali nagrodzeni koszem słodyczy ufundowanym przez Radę Rodziców, który na ręce Pani Dyrektor wręczył Przewodniczący Rady Rodziców Pan Mariusz Latos.

      Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną przygotowana przez młodzież naszej szkoły pod kierunkiem Pań nauczycielek: Angeliki Wypych-Znaj, Joanny Szaporów i Joanny Pabiańczyk.
      Program artystyczny o zabarwieniu kabaretowym był parodią znanych i lubianych programów telewizyjnych. Odbył się Konkurs Piękności, który był jednocześnie prezentacją zawodów znajdujących się w ofercie edukacyjnej naszej szkoły. Chłopcy z klasy II TA parodiowali program Pani Elżbiety Jaworowicz „Sprawa dla reportera”. Uczniowie z gastronomika parodiowali program Pascala Brodnickiego „Po prostu gotuj!”. Nasi celebryci – SPARTANIE i TANCERZE gościli u „Kuby Wojewódzkiego”, a na koniec wszyscy uczyli się tańczyć -  Chocolate choco choco.

     Na koniec wszystkim organizatorom tej uroczystej akademii podziękowała Pani Dyrektor, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.
 

Odwiedzin :