2018-12-11     Biny, Damazego, Waldemara    

DZIEŃ OTWARTY ROZWOJU ZAWODOWEGO


    Zespół Szkół im. Emila Godlewskiego w Piotrkowicach Małych ma zaszczyt zaprosić na wydarzenie promujące Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych pod hasłem „Odkryj swój talent!” Dnia 8 grudnia 2017 roku zapraszamy na Dzień Otwarty Rozwoju Zawodowego, w trakcie którego będzie można zapoznać się z szeroką ofertą zawodów nauczanych w naszej szkole i odkryć  swój talent. Zorganizowany zostanie również po raz kolejny Mikołajkowy Turniej dla Gimnazjalistów oraz quiz umiejętności zawodowych. Mamy nadzieję, że nasze wydarzenie pomoże dostrzec korzyści z wyboru kształcenia i szkolenia zawodowego.

    Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych to inicjatywa Komisji Europejskiej mająca na celu podniesienie atrakcyjności kształcenia i szkolenia zawodowego (VET – Vocational Educational Training) w Europie, aby wyposażyć ludzi w umiejętności potrzebne na szybko zmieniającym się rynku pracy. W całej Europie odbywa się ponad 1500 imprez w 45 krajach, w Polsce ponad 600, ukazując kluczową rolę kształcenia i szkolenia zawodowego w zakresie wspierania umiejętności, tworzenia miejsc pracy, innowacji i konkurencyjności. Po ubiegłorocznym sukcesie pierwszego Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, druga edycja na szczeblu europejskim odbyła się w dniach 20-24 listopada br. w Brukseli i wielu stolicach Europy. Jednakże wydarzenia i działania promujące VET są organizowane w okresie od 1 września do 31 grudnia 2017 roku.

    Każdy ma jakiś talent -  to kluczowe przesłanie Europejskiego Tygodnia Językowego. Zdobywanie umiejętności zawodowych może pozwolić na zdobycie dobrego zatrudnienia, wyrobić ducha przedsiębiorczości, otworzyć atrakcyjne i pasjonujące możliwości kariery zawodowej oraz dać możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji oraz przekwalifikowania się.

    Nasi uczniowie angażują się w mobilność w Europie uczestnicząc w projektach Erasmus+, odbywając praktyki zagraniczne zdobywają więcej różnorodnych umiejętności powiązanych z ich zawodem, a także umiejętności przekrojowych, w tym umiejętności językowych, dzięki czemu zyskują większe szanse na zatrudnienie. Oprócz tego zwiedzają Europę, poznają kulturę i obyczaje różnych krajów, stają się czynnymi obywatelami Unii Europejskiej.

    Z naszej strony czujemy się wyróżnieni, że możemy brać udział w tym przedsięwzięciu i promować szkolnictwo i szkolenie zawodowe, pokazać jego możliwości i korzyści w środowisku lokalnym, poprawić jego wizerunek, atrakcyjność, zachęcić młodych ludzi do podjęcia kształcenia w naszej szkole.

Zobacz więcej:

ec.europa.eu/social/vocational-skills-week/

 

Autor: Joanna Pabiańczyk, Aneta Jaraczewska
Odwiedzin :