2018-12-11     Biny, Damazego, Waldemara    

WIGILIA SZKOLNA


     Ostatni dzień w Zespole Szkół przed Świętami Bożego Narodzenia upłynął w atmosferze pełnej ciepła i serdeczności. Na szkolnych korytarzach unosił się zapach wigilijnych potraw, którymi częstowali się uczniowie w czasie klasowych spotkań. O wyjątkowości tego dnia świadczyły także eleganckie stroje uczniów i ich niesamowite zaangażowanie w organizację przedświątecznych, uroczystych posiłków.

   Następnie uroczystość przeniosła się na salę gimnastyczną, gdzie w szerszym gronie śpiewano kolędy i oglądano jasełkowy spektakl w wykonaniu młodzieży Zespołu Szkół. Uczniowie znakomicie odegrali rolę aniołów, diabłów i postaci biblijnych, skłaniając do zadumy nad istotą Świąt Bożego Narodzenia. Wymowę przedstawienia artystycznego dopełniły piękne pastorałki. Nad całością spektaklu czuwały panie Elżbieta Piwowarczyk i Sylwia Stachowicz, zaś autorką świątecznej dekoracji była pani Maria Juszczyk.

   Życzenia, jakie usłyszała młodzież, nauczyciele i zaproszeni goście od pani dyrektor Anety Dziedzic i pana dyrektora Jarosława Okrajka, wprawiły wszystkich w radosny nastrój, pozwalający z optymizmem patrzyć w przyszłość i wracać do domu z wiarą, iż marzenia mają szansę się ziścić.

   Dyrekcja ZS dziękuje serdecznie za przybycie na szkolną uroczystość wigilijną nauczycielom emerytom oraz przedstawicielowi Rady Rodziców panu Krzysztofowi Ciesielskiemu, którzy swoją obecnością podkreślili rodzinny charakter tego wydarzenia.

 

Odwiedzin :