2019-02-22     Małgorzaty, Marty, Nikifora    

KURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ


„Podniesienie szans młodych ludzi na rynku pracy poprzez uruchomienie kształcenia w zakresie grafiki komputerowej w ZS w Piotrkowicach Małych”

Po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Kurs Grafiki Komputerowej, w ramach programu  Małopolski Regionalny Program Operacyjny „Poprawa jakości usług edukacyjnych”; „Rozwój infrastruktury kształcenia ustawicznego oraz kształcenia zawodowego”. 

     Celem kursu jest przygotowanie młodego człowieka do podjęcia pracy w charakterze grafika komputerowego. Podczas 30 godzin zajęć, uczestnicy zapoznają się z najbardziej popularnymi programami – takimi jak: Corel Connect, Corel PhotoPaint.

      W roku szkolnym 2017/18 jako pierwsi zostali przeszkoleni uczniowie z klasy II Technikum Informatycznego: 10 – osobowa grupa. Natomiast od 15 stycznia w kursie uczestniczą osoby skierowane z PUP w Proszowicach.

    Ukończenie kursu grafiki umożliwi uczestnikom rozpoczęcie pracy na samodzielnym stanowisku grafika komputerowego lub możliwość otwarcia własnej działalności. 

     Należy podkreślić, iż grafika komputerowa określana jest, jako najpopularniejsza i najszerzej stosowana dziedzina informatyki. W obecnych czasach jest ona wykorzystywana praktycznie wszędzie: w prezentacjach multimedialnych, na stronach www, w filmach, reklamach i grach wideo. Jest także doskonałym dopełnieniem sztuki fotografii jak chociażby obróbka zdjęć.

     Szczegółowy program kursu grafiki komputerowej na bazie pakietu firmy Corel znajduje się na stronie szkoły, w zakładce Projekty Unjine.

 

 

 

 

Autor: Aneta Jaraczewska
Odwiedzin :