2019-06-17     Laury, Leszka, Marcjana    

Wizyta w Schronisku Psie PoleW czwartek 13 grudnia 2018r. przedstawiciele uczniów Zespołu Szkół wraz z opiekunami panią Ewą Gołąb i Joanną Szopą udali się do schroniska Psie Pole w Racławicach. Celem wizyty był świąteczny prezent dla skrzywdzonych i porzuconych zwierząt w postaci karmy, materacy, ręczników, zabawek, koców i banerów.

Szkolną delegację przywitała pani Iwona, pracownica schroniska, która opowiedziała o funkcjonowaniu placówki, o swoich podopiecznych oraz dniu codziennym w tym miejscu. Podkreśliła, że posiadanie zwierząt to nie tylko przyjemność ale i obowiązek o czym powinien pamiętać każdy, kto decyduje się na przyjęcie  nowego domownika.

W całej akcji wzięła udział młodzież zespołu szkół, nauczyciele oraz uczniowie szkoły podstawowej w Rzędowicach. W sumie zebrano 326kg karmy dla psów i kotów. Bardzo się cieszymy,  że wszyscy tak licznie włączyli się do akcji. Organizatorzy zbiórki: Szkolne Koło Wolontariatu oraz Rada Młodzieżowa bardzo dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy naszym milusińskim.

Joanna Szopa

 

Odwiedzin :