2019-08-19     Emilii, Julinana, Konstancji    

Dni Wierzby Głowiastej


To już XIII Małopolskie Dni Wierzby Głowiastej, które odbyły się w dniach 8-9 marzec 2019 roku. Gospodarzem było sołectwo Szreniawa. Pogoda w tym roku była bardzo ładna, choć momentami wiał zimny wiatr . Jak co roku nasi uczniowie byli zaangażowani w dwóch dniach. W pierwszym dniu Pani Joanna Szaporów przygotowała grupę taneczną, która wystąpiła w Szkole Podstawowej nr 1 w Proszowicach. Taniec wszystkich wzruszył i zachwycił.

 

W drugim dniu pod opieką Pani Iwony Kobas i Pani Ewy Gołąb uczniowie uczestniczyli w części praktycznej. Mieliśmy możliwość zwiedzenia ciągle działającego z początku XX wieku drewnianego młyna. Właściciele przybliżyli historię , oprowadzili nas po nim. Następnie pomagaliśmy w przygotowaniu sadzonek wierzby głowiastej. Uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pomagali w przygotowaniu poczęstunku Paniom z Koła Gospodyń Szreniawa, roznosili bigos. Uczestniczyli w wykładach i konkurach dotyczących przyrody.

 

Akcji patronuje samorząd województwa małopolskiego na miejscu pojawili się wicemarszałek Łukasz Smółka, który ukoronował Królową wierzby głowiastej Panią Katarzynę Siwiec i hodowcę ze Szreniawy Zbigniewa Chodów.

 

 

 

Wszystkim uczniom którzy poświęcili swój wolny czas bardzo dziękujemy, zapraszamy za rok do Nowego Brzeska.

 

                                                                                       Ewa Gołąb, Iwona Kobas


 

Odwiedzin :