2019-08-19     Emilii, Julinana, Konstancji    

Promocja Tradycyjny Sad


 

13 marca 2019 roku uczniowie biorący udział w projekcie Tradycyjny Sad odwiedzili przedszkolaków z Piotrkowic Małych.

 

Przedszkolaki złożyli przysięgę, w której obiecali, że będą chronić przyrodę oraz sadzić drzewka. Każdy przedszkolak był mianowany gałązką drzewa wierzbowego. Na ręce Pani Małgorzaty Jacak została podarowana legitymacja członkowska Klubu Miłośników Przyrody „Rzekotka”, która będzie podbijana co roku pieczątką.

 Uczniowie z Zespołu Szkół z Piotrkowic Małych zadawali przedszkolakom pytania dotyczące gruszek, w rozmowach podano kilka starych odmian grusz. Następnie wszyscy brali udział w zabawie z owocami, kiedy już wszyscy mieli dosyć zasiedli do stolików, gdzie przedszkolaki dostali gruszki gipsowe przygotowane przez uczniów ZS. Młodzież pomagała w malowaniu gruszek.

Na koniec każdy przedszkolak otrzymał malowankę oraz lupę do obserwacji przyrody wraz z pomalowaną gruszką przez siebie. Zrobiliśmy sobie z przedszkolakami pamiątkowe zdjęcie i zaprosiliśmy do naszej szkoły. Bardzo dziękujemy za zaproszenie Pani Małgorzacie Jacak i Pani Sylwii Błaut. Klub Miłośników Przyrody „Rzekotka” dziękuje również Pani Sylwii Stachowicz, która podarowała lupy dla dzieci.

 

 

Ewa Gołąb

Odwiedzin :