2020-01-22     Dominiki, Mateusza, Wincentego    

Dzień Otwarty Szkoły


 

      Organizatorom Dnia Otwartego w Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych sprzyjała dziś (25 kwietnia 2019 r.) piękna, słoneczna pogoda. Ponad 250 uczniów z lokalnych szkół gimnazjalnych i podstawowych przybyło wraz ze swoimi nauczycielami lub rodzicami, by poznać ofertę edukacyjną szkoły i możliwości, jakie stwarza nauka w naszej placówce.

     Po uroczystym przywitaniu przez Panią dyrektor Anetę Dziedzic i prezentacji specyfiki kierunków kształcenia oraz praktyk zawodowych, uczniowie mieli czas, by poznać pracownie, w których odbywają się zajęcia. Ułatwiały to także specjalne ekspozycje materiałów, wytworów i sprzętów wykorzystywanych w nauce poszczególnych zawodów.

    Niewątpliwą atrakcją była parada ciągników, maszyn rolniczych i pojazdów samochodowych, którą z okazji 25-lecia współpracy przygotowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Proszowicach. Wystawa ponad 50 tego typu pojazdów na terenie szkoły wywarła niesamowite wrażenie. Nie zabrakło nawet zabytkowych dorożek konnych. Nasi uczniowie pod opieką swoich nauczycieli zorganizowali pokaz pracy maszyn i ciągników w szkolnym gospodarstwie. Kolejnym punktem programu był pokaz ratownictwa drogowego, który zaprezentowała Państwowa Straż Pożarna w Proszowicach.

   Nauczyciele wychowania fizycznego zadbali także o element sportowy tego wydarzenia, a mianowicie odbył się Sztafetowy Bieg Przełajowy z udziałem uczniów gimnazjów, szkół podstawowych oraz młodzieży Zespołu Szkół. Oto wyniki sportowej rywalizacji:

Drużyny gości:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Proszowicach (drużyna 1-wsza)

II miejsce – Niepubliczne Gimnazjum w Ostrowie (drużyna 1-wsza)

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Proszowicach (drużyna 2-ga)

IV miejsce – Niepubliczne Gimnazjum w Ostrowie (drużyna 2-ga)

Drużyny uczniów Zespołu Szkół:

I miejsce – klasa I Ta (drużyna 1-wsza)

II miejsce – klasa II ZSZ

III miejsce – klasa I Ta (drużyna 3-cia)

IV miejsce – klasa I Ta (drużyna 2-ga)

V miejsce – klasa III Ta

    Wspólny grill zakończył dzisiejsze spotkanie z gimnazjalistami i ósmoklasistami, przed którymi konieczność dokonania ważnego wyboru związanego z dalszą edukacją. Mamy nadzieję, iż możliwości rozwoju, jakie stwarza nauka w Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych okażą się dla nich atrakcyjne.

Angelika Wypych-Znaj

Odwiedzin :