2020-01-22     Dominiki, Mateusza, Wincentego    

ABC Colorex - Logistycy poznają firmę


 

 

Dnia 21 maja 2019 roku uczniowie klasy Ib i II b Technikum logistycznego dzięki uczennicy Wiktorii Grzesik mogli zwiedzić dynamicznie rozwijającą się firmę handlową ABC Colorex Sp z o.o. To potężna firma mieszcząca się na powierzchni 8000m2, z 15 liniami wykonującymi lakierowanie proszkowe wyrobów z branży: budowlanej, automotive, elektromechanicznej i AGD w standardzie odpowiadającym najwyższym światowym normom jakościowym. Nowoczesny sposób organizacji produkcji, w którym zawierają się kolejno: obróbka chemiczna, malowanie proszkowe, polimeryzacja, pakowanie i wysyłka pozwala na osiągnięcie niespotykanej wydajności sięgającej 6000m2 polakierowanej powierzchni na dobę.

 

ABC Colorex to wiodący dostawca usług lakierowania proszkowego i obróbek blacharskich w Polsce Południowej. Lakierowanie proszkowe wykonywane jest na nowoczesnych i zautomatyzowanych liniach lakierniczych, które mogliśmy zobaczyć. Obok usług takich jak malowanie proszkowe firma oferuje również klientom bogato wyposażony dział obróbek blacharskich z własnym biurem projektowym, gotowym do wdrożenia produktów o najwyższym stopniu złożoności. Technologia DEKOR umożliwia imitację drewna, kamieni i innych struktur wykorzystywanych przy projektowaniu i wykonawstwie paneli elewacyjnych, stolarki okiennej i drzwiowej i wielu innych.

 

Park maszynowy działu obróbek blacharskich ABC Colorex wyposażony jest m.in. w dwie wycinarki TruLaser pozwalające na realizację nawet bardzo skomplikowanych wzorów w różnych rodzajach stali i aluminium umożliwiający, gięcie blach, frezowanie oraz spajanie szerokiej gamy materiałów .

 

 

Nad jakością procesu obróbki chemicznej i lakierowania proszkowego czuwają pracownicy labolatorum wykonujący szereg badań i prób mechanicznych. O tym, że malowanie aluminium (i pozostałych materiałów) w ABC Colorex przebiega z zachowaniem wysokich standardów potwierdzono Międzynarodowym Certyfikatem QUALICOAT nadanym przez Stowarzyszenie Jakości Przemysłu Lakierów, Farb i Powłok Qualicoat w Zurychu. Poddawanie polakierowanych elementów testom grubości powłok, połysku, przyczepności czy próbom we własnej stacji badania korozji wpisują się dodatkowo we wdrożony i sprawnie działający System Zarządzania Jakością ISO9001:2008 . Firma spełnia wszystkie wymagania klientów a ponadto jest przyjazna środowisku.

 

Uczestnicząc w wycieczkach zawodoznawczych można wiele się nauczyć o swoim zawodzie od strony praktycznej. Bardzo dziękujemy Firmie ABC Colorex za umożliwienie zwiedzania. 

 

Ewa Gołąb

Konrad Szreniawski

 

 

 

Odwiedzin :