2021-06-16     Aliny, Anety, Benona    

Dla absolwentów od wychowawców


 W ludziach więcej rzeczy zasługuje na podziw niż na pogardę...”. A. Camus

 

Drodzy wychowankowie!

     Zakończył się dla Was najbardziej beztroski okres życia. Teraz trzeba już będzie wziąć odpowiedzialność za własną przyszłość. Życzymy Wam, aby decyzje, które podejmiecie, okazały się jak najbardziej trafne. Pamiętajcie, że nigdy nie wolno się poddawać i rezygnować z marzeń. Za dwadzieścia lat bardziej będziecie żałowali tego, czego nie zrobiliście, niż tego, co stało się Waszym udziałem ! Więc- jak radzi Mark Twain - odwiążcie liny, opuśćcie bezpieczną przystań. Złapcie w żagle pomyślne wiatry i podróżujcie, śnijcie, odkrywajcie!

     Przed Wami egzamin dojrzałości ... Mamy nadzieję ,iż pomimo wielce trudnej sytuacji epidemiologicznej, od roku paraliżującej nasze codzienne życie, podejdziecie do niego z rozsądkiem i spokojem. Pamiętajcie też, że sukces to nie kwestia wrodzonego talentu, błyskotliwej inteligencji czy szczęścia. Sukcesy odnoszą bowiem ludzie przekonani o tym, że wciąż mogą się wiele nauczyć! (Carol Dweck)

     Z pewnością wielu z Was podejmie pracę zawodową, która wypełni sporą część Waszego życia. Wiedzcie, że prawdziwą satysfakcję z pracy daje robienie tego, w czego wielkość się wierzy. A jedynym sposobem na robienie rzeczy wielkich - jak twierdził znany wam Steven Jobs - jest miłość do tego, co się robi.

     Na koniec życzymy Wam, aby Wasze życie osobiste układało się, jak najlepiej, abyście znaleźli w nim prawdziwą miłość i wierną przyjaźń...

Wychowawcy klas czwartych:

Iwona Piotrowska, Joanna Szaporów
Jacek Kwiatkowski, Sylwia Stachowicz

Odwiedzin :